Kontakt

FORLAGET BOLDEN ApS
Frederiksberg Runddel 3F
2000 Frederiksberg
+45 38 10 03 93

CVR/SE: 32558968

 

REDAKTION/PRODUKTION


Ulrikke Juul Bondo
+45 26 12 03 93
ulrikke@forlagetbolden.dk


Sofie Buhl
sofie@forlagetbolden.dk
+45 38 10 03 93


Pernille Vedel Larsen
pernillevedel@forlagetbolden.dk
+45 38 10 03 93


Augusta Juul Bondo
augusta@forlagetbolden.dk
+45 38 10 03 93


SALG


Lone Ibsen
+45 28 82 04 30
lone@forlagetbolden.dk


Pernille Larsen
+ 45 26 36 28 08
pernille@forlagetbolden.dk


Alexander Munch
alexander@forlagetbolden.dk

Bodil Helbo (repræsentant Jylland/Fyn)
+ 45 23 42 32 90
b.helbo@gmail.com

NYHEDSBREV
Inden længe vil vi etablere et nyhedsbrev, som udsendes ca. 4-6 gange om året.
Nyhedsbrevet vil fortælle dig om nye bøger og gode tilbud. Indtil nyhedsbrevet kommer op at køre, er du velkommen til at kontakte os på mail.

INDSENDELSE AF MANUSKRIPT
Forlaget Bolden vil altid gerne præsenteres for gode historier, fantastiske tegninger og sjove idéer, så har du noget på hjerte, hører vi gerne fra dig (dog modtager vi kun materiale i kopiform eller på undværligt elektronisk medie, da vi ikke kan garantere, at materialet vil blive returneret).

Vi beder dig have forståelse for, at modtagne manuskripter eller andet vil blive gennemgået ved lejlighed, og at vi ikke kan sige noget om, hvornår du hører tilbage fra os. Vi vil gerne have gode historier ‘på lager’, men der kan gå lang tid, før en eventuel udgivelse bliver aktuel – selv for en god historie!

Skriv til os på: manuskript@forlagetbolden.dk

Foreign Rights

BOLDEN Publishing is a Danish packager and publisher of children’s books and games, specializing in customized productions. We arrange international co-productions of books, novelties, stationary and other products for children.

With a great selection of the best artists, we develop high quality products in a close cooperation with the clients – and always at competitive prices!

If you have any questions or want to see more – please feel free to contact us!

Ulrikke Juul Bondo

ulrikke@forlagetbolden.dk

Lone Ibsen

lone@forlagetbolden.dk

We make books that children use – not just read…