Kontakt

Her har du alle vores kontaktoplysninger.
Ring eller skriv gerne til os – vi er klar til at hjælpe!

FORLAGET BOLDEN ApS
Frederiksberg Runddel 3F
2000 Frederiksberg
CVR/SE: 32558968

Salg: + 45 52 19 45 07 / +45 28 82 04 30 / +45 26 36 28 08

 


REDAKTION/PRODUKTION

             
Ulrikke Juul Bondo                                           Sofie Buhl
ulrikke@forlagetbolden.dk                              sofie@forlagetbolden.dk
+45 26 12 03 93                                                +45 38 10 03 93

             
Vicki Bech Hansen                                            Maiken Skovmøller Ísberg
vicki@forlagetbolden.dk                                  maiken@forlagetbolden.dk
+45 38 10 03 93                                                +45 38 10 03 93


Helene Bülow Nielsen
grafiker@forlagetbolden.dk
+45 38 10 03 93

SALG

             
Lone Ibsen                                                          Pernille Larsen
lone@forlagetbolden.dk                                   pernille@forlagetbolden.dk
+45 28 82 04 30                                                +45 26 36 28 08

             
Helle Jensen                                                      Alexander Munch
helle@forlagetbolden.dk                                  salg@forlagetbolden.dk
+ 45 52 19 45 07


Bodil Helbo (repræsentant Jylland/Fyn)
b.helbo@gmail.com
+ 45 23 42 32 90

FORLAGS-FOTOGRAF


Mads Bramstoft


NYHEDSBREV

Her kan du tilmelde dig vores nyhedsbrev: Tilmeld dig vores nyhedsbrev
Nyhedsbrevet, som udsendes ca. en gang i måneden, indeholder spændende artikler, information om nye bøger og gode tilbud.

INDSENDELSE AF MANUSKRIPT
Forlaget Bolden vil altid gerne præsenteres for gode historier, fantastiske tegninger og sjove idéer, så har du noget på hjerte, hører vi gerne fra dig (dog modtager vi kun materiale i kopiform eller på undværligt elektronisk medie, da vi ikke kan garantere, at materialet vil blive returneret).

Vi beder dig have forståelse for, at modtagne manuskripter eller andet vil blive gennemgået ved lejlighed, og at vi ikke kan sige noget om, hvornår du hører tilbage fra os. Vi vil gerne have gode historier ‘på lager’, men der kan gå lang tid, før en eventuel udgivelse bliver aktuel – selv for en god historie!

I den periode, hvor vi har manuskriptet til overvejelse, foretrækker vi, at det ikke sendes til andre forlag.

Skriv til os på: manuskript@forlagetbolden.dk

Foreign Rights

BOLDEN Publishing is a Danish packager and publisher of children’s books and games, specializing in customized productions. We arrange international co-productions of books, novelties, stationary and other products for children.

With a great selection of the best artists, we develop high quality products in a close cooperation with the clients – and always at competitive prices!

If you have any questions or want to see more – please feel free to contact us!

Ulrikke Juul Bondo

ulrikke@forlagetbolden.dk

Lone Ibsen

lone@forlagetbolden.dk

We make books that children use – not just read…